Haberler

Web Sitesinden Veri Alma | Programsız


Herhangi bir siteden veri çekme işlemi yapabilmek için genelde C# kullanan iyi yazılımcılarla bağlantı kurup, istenilen işlemi program haline çevirebilirsiniz. Fakat bu kısımlar biraz zahmetli olacaktır. Web sitesinden verileri getirip, Excel’e indirecek daha kolay alternatif yöntem lazım diyorsan Listly bu işi ustalıkla yapıyor. 

 

Sistem Changmin Choi tarafından geliştirilmiş. Yukarıda görmüş olduğunuz alana, istediğiniz sayfanın linkini yapıştırıyorsun ardından web sayfasını tarama yapıyor daha sonra Excel formatına dönüştürüyor ve bunu bilgisayara indirmeni sağlıyor. Üstelik bu uygulama Chrome’da eklenti olarak kullanılabilir.

Web Sitesinden Veri Alma – 10 Sayfa ücretsiz

Listly sitesini kullanarak, e-ticaret sitelerini kolaylıkla tarama yapabilir ve gelen sonuçları Excel’e indirebilirsin. Yapılan işlemler için ilk 10 sayfa taraması ücretsiz. Daha gelişmiş profesyonel çalışmalar için aylık ücretli paketler satın alabilirsiniz. Başlangıç paketleri aylık 1,99$ gibi çok uygun fiyatlı. Ayrıca birden fazla sayfayı tek seferde Excel formatına çevirebiliyor. Listly’nin farklı bir özelliği daha mevcut, web sitesinden veri alma işlemini belirli aralıklarla otomatik yapabiliyor. Bunun için takvim özelliği mevcut. Profesyonel paketlerde takvim kullanarak, web sayfasında yaşanan değişiklikleri Excel’e indirerek kontrol etmenizi sağlıyor.

Biraz da örneklerle devam edelim, örneğin aşağıda amazon sitesinin taramasını yaptım. İlk sekme sonuçlarında sitenin sergilediği ürünlerin listesini veriyor. Yandaki diğer sekmelerde kategori vb. diğer bilgileri web sitesinden veri alma işlemi yaparak getiriyor.

Sağ üstte Add Schedule yani takvim ekle butonundan, istenilen siteyi düzenli olarak takip etmenizi sağlar. Yine sağ üstte bulunan Excel’e indir butonunda, tüm verileri masaüstüne indirebilirsiniz.

Örnek olarak indirilen bir Excel dosyasını aşağıda paylaşıyorum.

Web sitesinden veri alma – ücretsiz test etmek için: buradan


This Post Has 4 Comments

 1. İsmail Kargı Reply

  Sırrını paylaşmıssınız hocam. Film sitem olduğu için ben listy pre. şeklinde kullanıyorum hem ucuz hemde çok basit. Film açıklamaları ve kategorilerini ayrıca afişlerini imdb ‘den çektiğim için. Yada benzer film sitelerinden verileri çekiyorum ve excele aktarıyorum ordanda siteme yüklüyorum. Anlatımınızda güzel olmuş

 2. Fahri Reply

  web sitelerinden veri almanın mümkün olduğunu bilmiyordum. Bazı sitelerden içerik indirmek engelleniyor. Bu yöntem ile web sitesinden veri alma işlemini çok basit bir şekilde yapabiliyorum artık.

 3. Cahit Reply

  Biraz ifşa edilmiş gibi hissettim fakat herkesin bu siteden faydalanması lazım. Doğru kullanıldıktan sonra her iş bu siteler sayesinde kolaylaşıyor. 🙂

 4. Hakan Reply

  Uzun zamandır Premium paket kullanıyorum. İşim gereği artık ücretsiz 10 sayfa yetmemeye başladı. Tabi her ne kadar VPN sayesinde bu sorun çözülsede bir zamandan sonra VPN hız açısından verimli olmadığı için ve birde Premium paket fiyatı tuzlu olmadığı için her ay başlangıç paketi satın alıyorum. Doğru işlerde kullanıldığı zaman iş yükünü ortadan kaldıran bir sistem. Tabi bunu kişinin ne yönlü kullanacağına bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir