Haberler

ThinkwithGoogle Projesi


ThinkwithGoogle

Yenilikler köşemizde bu hafta sizlerle paylaşmak istediğim başlık, fikir dahiyanesi Google’ın yeni hizmetlerinden biri olan ThinkwithGoogle’ dır.

Bu yeni projede ThinkwithGoogle ile web site portal hızını, mobil uyumluluğu ve mobil hız testlerini incelemek mümkün.

Nasıl kullanılır?

Test için buradaki linke tıklıyorsunuz. Daha sonra aşağıdaki alana incelemek istediğimiz web adresini giriyoruz.

thinkwithgoogle-anasayfa

Test Now butonuna tıkladıktan bir kaç saniye sonra test sonuçlarımız hızlı bir şekilde karşımıza geliyor.

Ayrıca gelen rapor sonuçlarını ücretsiz bir şekilde mail olarak almanız da mümkün. Bunun için sonuçlar geldikte sonra aşağıda Get My Free Report butonuna tıklayınız.

Güzel olan kısımlarından bir tanesi de sitenizin Mobil uyumluluk testi ve Mobil hız testini gösteriyor olması. Aşağıdaki sonuçlar ThinkwithGoogle’ın sunduğu bir rapor örneğidir.

thinkwithgoogle-rapor

Yapılan puan değerlendirmelerine değinmek istiyorum. Google test analizlerini yaparken ilgili sitenin eklentilerini html,Java,Css ve Optimize olmayan sonuçlar tespit ederse, puan değerlendirmesini bu kriterleri göz önüne alarak belirliyor. Unutmayın ki bir web sitesi 3-4 saniyeden daha uzun sürede açılıyorsa, kullanıcının bu uzun bekleme süresi yüzünden siteyi terk ettiğinin altını çizelim. Ben demiyorum Google diyor 🙂 ThinkwithGoogle…

 

 


This Post Has 3 Comments

  1. merve seo uzmanı Reply

    tam istediğim ve aramış olduğum bende eksik olan bir bilgiyi sizde buldum teşekkürler hocam.

  2. abdullah Reply

    Think with google ile web site analizi en doğru sonucu gösteriyor bence, İnternet de çok fazla analiz sitesi var, web site sahipleri bilir, önce google, o yüzden web site analizi için önce think with google diyorum. Web sitenizin hızı kesilmesin.. 🙂

  3. mert konur Reply

    Web sitelerinin hizli acilmasi google in link siralamasini da etkileyen onemli degerlerden. Icerik uretmeden once optimizasyonlari dogru yapmak ve dogru temeayi secmek lazim. Thinkwith google ile sonuclar diare eder 80/75 biraz daha gelistirmem sart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir