Seo

Google gibi getir nedir nasıl kullanılır

Bu makalede Google gibi getir nedir ve nasıl kullanacağınız ile ilgili kısa bilgilendirmeler vereceğim, Google gibi getir nedir Google site araçlarında "Search Console" da sunduğu araçlardan bir tanesidir. Öncelikle bu aracı kullanmak için site araçlarına sitenizi ekleyip doğrulamalısınız https://www.google.com/webmasters/ adresine girerek…

Harika bir araç knowem

Knowem aracı hakkında

Bir yerde şöyle bir söz duymuştum, bir marka yaratmak istiyorsanız ilk önce alan adının boş olduğuna veya satın alınabilir olduğuna (tabiki bütçenize uygun bir satınalınabilinirlik) daha sonra ise marka tescil kontrolü önemlidir…

Bu bakış açısı ile baktığınızda artık sosyal medya isimleride çok önemli hali hazırda 5-6 sosyal medya çok kullanıldığını düşünsekte marka ismimizi korumak için dünyadaki tüm platformlarda kayıt olmamız olası durumları ortadan kaldıracaktır. (daha&helliip;)

Google Link Reddetme Aracı | Disavow Links Nedir?

Google link reddetme aracı

Google tarafından sitenin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiştir. İstenmeyen backlink kaynaklarını reddetmek, zararlı site bildirimi yapmak ve güvenli olmayan sitelerle ilgili uyarıları yönetmek için kullanılır. Nasıl yönetilir, neler yapılır link reddetme detaylarını birlikte inceleyelim.  (daha&helliip;)

Domain Authority | Page Authority Nedir?

Authority kelimesini incelemeden önce biraz daha geriye yaslanıp, bu sistemin altyapısından bahsetmek istiyorum, sıkılmayın hemen arkasından konu başlığımızı yani Domain Authority DeğerleriPage Authority Değerleri konularına değineceğim. İlk olarak bu sistemin temel yapısında bulunan Moz bağlantısını konusunu inceleyelim.  (daha&helliip;)

Anahtar Kelime Yoğunluğu

SEO’da en önemli kriterlerden biri “Anahtar Kelime Yoğunluğu”dur. Özellikle web içeriği oluşturmak isteyen blog yazarları, bu altın değerindeki detaya önemli bir dikkat göstermelidir. Bu makalemizde anahtar kelime yoğunluğunu inceleyeceğim. İlaveten anahtar kelime yoğunluğunun oranı ne olmalı, hesaplamalar nasıl yapılır, yardımcı olabilecek siteler var mı tüm detaylarından bahsedeceğim.

(daha&helliip;)