Haberler

PowerPoint’e Gerçek Zamanlı Slayt Opsiyonu


Çağımızın devrim niteliğinde sayılabilen anlık çalışma sistemi yani real-time çalışma teknolojisi, Microsoft ve Google devleri ile epey yol kat etmiş durumda diyebilirim. Her ne kadar bu sistemi Microsoft başlatmış olsa da (eski Office sürümlerinde bulabilirsiniz), firmanın rakibi olan alternatif şirket DocVerse’i Google’ın satın almasıyla eş zamanlı olarak GoogleDocs ortaya çıkması Microsoft ailesini epey sarsmış olabilir. GoogleDocs Online Excel kullanımında çok işlevli bir alternatif, şimdi ise Microsoft’tan bir yenilik daha geldi. Artık Microsoft Power Point üzerinden Slayt sunumlarını gerçek zamanlı olarak sunabilme teknolojisine erişmiş durumdadır.

Ofis uygulamalarında kişilerin gerçek zamanlı olarak çalışabilmesi adına, Microsoft’tan gelen bu yenilik sayesinde, kullanıcılar anlık düzeltmeler yapabiliyor. Bitmedi henüz, üstelik bu slaytları hazırlarken iş yükünün paylaşılmasını sağlayacaklar. Artık kimlerin hangi slaytlar üzerinde değişiklik yaptığının loglarını da kayıt edecek ve gösterecek.

Yeni Power Point güncellemesiyle birlikte gerçek zamanlı Power Point slayt çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

https://blogs.office.com/2016/11/29/new-to-office-365-in-november-new-collaboration-capabilities-and-more/

Ancak Power Point hakkındaki bu yenilik için Office Insider programının kayıtlı kullanıcısı olmanız gerekiyor. Yukarıdaki güncellemeyi yükledikten sonra siz de test edebilirsiniz.

Microsoft, Power Point programı içerisindeki yapılan değişiklikleri, siz yerinizde olmasanız bile haber verecek. Nasıl mı ? Android ve iOs kullanıcılarına bildirim gönderilecek hem de çalışma arkadaşları herhangi bir dosyayı düzenlemeye başladığında anında bildirim alacaklar. iOs için sistem çalışması aktif durumda, diğer platformlar için geliştirmeler devam ediyor.

PowerPoint brings real-time collaboration to your slides


This Post Has 4 Comments

 1. Esin Reply

  Sunum hazirlamam gerekiyordu ama program hakkinda cok bilgim yoktu. Cok yararli bi pylasim olmus

 2. Leyla Güler Reply

  firmamızın bir toplantısı için slayt hazırlamalıydım tam istediğimi buldum teşekkürler. slayt’ı hazırlayım cd’ye attım şimdi işimi sizin sayenizde bitirdim çok sağolun..

 3. abdullah Reply

  Mesleğim gereği power point’i çok kullanıyorum, gerçek zamanlı slayt hazırlama ile de diğer meslektaşlarım ile beraber daha güzel sonuçlar elde edilebilir. Bilgilendirme için teşekkürler.

 4. Eymen Aslan Reply

  Bu programları öğrenmek için uzun bir süre çaba sarfettim yeterince halen hakim olamadım burada ki konu ile kendimi bir nebze olsun biraz daha geliştirmiş oldum. Gayet başarılı bir paylaşım olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir