Outlook

Excel Dosyalarını PDF Olarak Göndermek

Birçoğumuz, internet medyasında Excel to PDF, Excel  PDF’e çevir, Excel dosyalarını PDF çevir, bul, gönder vs.vs. buna benzer çok sayıda arama yapıyoruz. Bunlar için ekstra programlar indirebilirsiniz. Fakat Excel içerisinde bu özellik zaten mevcut. Üstelik eş zamanlı bir şekilde aynı dosyayı mailden gönderme imkanı da bulunuyor.

Outlook kullanıcılarına hitap ediyorum (Thunderbird’de olabilir), çalıştığınız Excel dosyasını bir kopyasını hem PDF formatına çevirmek hemde mail ile göndermek istiyorsanız konuyu takip etmelisiniz.

Microsoft Excel’in mevcut sisteminde bulunan micro özellik, Dosya > Paylaş menüsünde bulunuyor. (daha&helliip;)

Excel’den Makro ile Mail Göndermek

Uzun bir aradan sonra (geçirdiğim küçük bir ameliyat sonrası diyelim) bloğumda konu açma fırsatını bulabildiğim için kendimi şanslı buluyorum. Bugün Excel’de makro sayesinde nasıl mail gönderebileceğimizi anlatacağım.

Microsoft Excel’de Makro yordamıyla kod oluşturmanın çeşitli alternatiflerini bulabilirsiniz, fakat bugün konu anlatımını en sade, en yalın şekilde paylaşmaya özen göstereceğim. Bu yüzden hemen anlatıma geçiyorum. İlk olarak Excel’de makronun etkin olabilmesi için bilgisayarınızda Outlook kurulu olmalı ve Outlook kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Çünkü birazdan paylaşacağım makro kodları Excel içerisinde çalışır ve Outlook programını tetikler… (daha&helliip;)

Yavru Köpeğinizin Beslenmesi ve nasıl bir mama seçimi yapabileceğiniz hakkında
Neden olur Aşk denen şey? kime aşık olunur, Nasıl olur da bunu et beden ile sınırlar insan, gerçek aşkın bir görünüre olunacağını kim söyledi size ?
2018 şarkıları akla ilk gelen şarkı dinleme sitesi