Microsoft Word

Microsoft Word Yardım menülerini kullanma


Microsoft Office Word programında yardım fonksiyonlarını kullanmak için menü öğesinden “Yardım” menüsü seçilir (Şekil 1-4).
Bu menüde kullanıcının bilgi ve yardım almak istediği durumlarda kullanabileceği seçenekler ve Microsoft Office Word hakkında genel bilgi yer almaktadır. Bu menüdeki seçeneklerin işlevleri aşağıdaki gibidir:
Microsoft Office Word Yardımı (F1):
Tıklandığında Word yardımı görev bölmesi penceresi ekranın sağına gelir (Şekil 1-5). Burada “Ara” metin kutusuna anahtar kelime girilerek arama yapılabilir.
“İçindekiler Tablosuna” tıklandığında yardım menüsünün üst başlıkları ekrana gelir. Buradan istenilen konu başlıkları seçilerek aranılan bilgiye ulaşılabilir.

Office Yardımcısı’nı Göster: Gerektiğinde yardım almak için ofis yardımcısını görüntülemek veya gizlemek için kullanılır.

Microsoft Office Online: Internet üzerindeki Ofis ile ilgili yardım sayfasına bağlanmak için kullanılır.

Algıla ve Onar: Word kelime işlemcisi ile ilgili sorunları otomatik olarak bulup düzeltmek için kullanılır.

Microsoft Word Hakkında: Microsoft Word kelime işlemcisinin sürümü, kimin adına kayıtlı olduğu, seri numarası, bilgisayar sistemine ilişkin bilgilere ulaşmak ve çeşitli bilgilendirmeleri görüntülemek için kullanılır.

1.5. Temel Ayarları Yapma

Microsoft Word programında sayfa görünümlerini, sayfa görüntüsünü ve araç çubuğu özelliklerini değiştirerek temel ayarlar yapılabilir (Şekil 1-6).


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir