Genel

Microsoft word Yapıştırma seçenekleri


Microsoft Word Yapıştırma seçenekleri

Kopyaladığınız biçimlendirebilirsiniz. Giriş sekmesindeki Yapıştır düğmesinin altındaki küçük oka tıkladığınızda Yapıştırma Seçenekleri menüsü açılacaktır. Bu menüye yapıştırma işlemini yaptıktan sonra yapıştırdığınız bölümün yakınında ortaya çıkan simgesine tıklayarak da erişebilirsiniz.

 

 

Bu menüde yer alan seçenekler kopyalamış olduğunuz bölüme göre farklılık göstermektedir. Metin kopyalama sırasında görülen seçenekler:


Kaynak Biçimlendirmesini Koru: Bu seçenek özgün metnin görünümünü korur.

Biçimlendirmeyi Birleştir: Bu seçenek, çevreleyen metinle eşleşecek biçimde biçimlendirmeyi değiştirir.

 

Yalnızca Metni Koru: Bu seçenek metindeki özgün biçimlendirmenin tümünü kaldırır. 

Microsoft Word Geri alma ve Yenileme

Yaptığınız işlemleri geri almak için Hızlı Erişim Çubuğunda yer alan Geri Al düğmesini kullanabilirsiniz. Geri Al düğmesinin yanındaki oka tıklayarak birkaç işlemi aynı anda da geri alabilirsiniz. Belgeyi kaydetme gibi Dosya sekmesinden gerçekleştirilen bazı işlemler geri alınamaz. Geri alma işleminin 2 klavye kısayol vardır:

Yaptığınız işlemleri geri almak için Hızlı Erişim Çubuğunda yer alan Geri Al düğmesini kullanabilirsiniz. Geri Al düğmesinin yanındaki oka tıklayarak birkaç işlemi aynı anda da geri alabilirsiniz. Belgeyi kaydetme gibi Dosya sekmesinden gerçekleştirilen bazı işlemler geri alınamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir