Koşullu Biçimlendirme

Excel takvim 2018

Excel Takvim 2018

Excel Takvim 2018 | CalendarCalendario

Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan takvim işinize yaramıyor mu ? Not almak istiyorsunuz ya da özel günleri işaretlemek istiyorsunuz. Bir de Excel’i çok seviyorsunuz değil mi ? Öyleyse bu konuda size uygun bir Takvim var 🙂

Ev, okul veya iş için kullanılmak üzere yıllık veya aylık Excel Takvim şablonunu ücretsiz olarak indirmek için konuya davetlisiniz. (daha&helliip;)

Excel,Koşullu Biçimlendirme,Gelişmiş,Teknikler

Excel Koşullu Biçimlendirme Gelişmiş Seçenekler

Excel Koşullu Biçimlendirme hakkında incelemiş olduğum konulardan farklı olarak yeni güzel bir Excel konusu hakkında inceleme yapmayı fırsatı bulabildim. Bugün makalemizde Koşullu Biçimlendirme hakkında gelişmiş özelliklerden bir kaç örnek inceleyeceğiz. Excel ‘de Koşullu Biçimlendirme aslında bir nevi biçim boyacısı ve formülleri birleştirerek adı üstünde koşula bağlı biçim boyama işlevidir. Gelişmiş seçenekleri incelemek için başrol oyuncumuz olan Excel Koşullu Biçimlendirme menüsünde bulunan Yeni Kural işlevini değerlendireceğiz.

İnceleyeceğimiz konu başlıklarını paylaşalım daha sonrada detaylara geçelim.

Excel Koşullu Biçimlendirme Gelişmiş Teknikler hakkında ;

  • Satır & Sütun içerisindeki en yüksek değeri boyama ,
  • Tabloda formül içeren hücreleri renklendirme ,
  • Hücre durumuna göre Koşullu Biçimlendirme .

(daha&helliip;)

Excel Hücre Değerine Göre Koşullu Biçimlendirme

Koşullu Biçimlendirme Değere göre satır renklendirmek

Koşullu biçimlendirme bir tablodaki önemli verilerin hızlı şekilde vurgulanmasını sağlar. Excel’in Giriş sekmesinden kolaylıkla ulaşabileceğimiz “Koşullu Biçimlendirme” hazır menüleri sayesinde, ‘bir değerden büyük olanları renklendir veya tablodaki tekrar eden değerleri vurgula’ gibi birçok faydalı özelliklerin yanında, Veri Çubukları ve Simge Kümeleri sayesinde, vurgulanmasını istediğiniz değerlere simgeler, renkli grafikler oluşturmanıza da olanak tanır.

Tüm bu hazır şablonların yanı sıra birde kullanıcıların kendi formüllerini kullanarak istediği gibi koşullu biçimlendirmelere olanak tanır.

Tam bu noktada işimize yarayacak olan bir konu, başlıkta yazmış olduğum gibi  tablonuzdaki bir değere göre tüm satırı renklendirmenizi sağlar. Aşağıda kullanacağım formülü ve nereye yazmam gerektiğini resimli olarak anlatacağım. Konu bitiminde ise örnek dosyamı paylaşacağım, eğer isterseniz linkten indirip deneyebilirsiniz.  (daha&helliip;)