Grafik

excel grafik oluşturma

Excel Grafik Oluşturma | Resimli Anlatım

Grafik, verilerinizi kullanarak görsel sunum haline getirmenizi sağlayan Excel ‘in en önemli işlevleri arasındadır. Grafikler, hücre içerisindeki değerleri kullanarak, biçim ya da çizgilerle gösterme imkanına sahiptir. Grafik biçimleri, farklı verilerin birbiriyle karşılaştırmasını yapabilir ve değerler arasındaki ilişkilerin daha kolay anlaşılmasını sağlar.

Microsoft Excel ‘in bir parçası olan Grafikler menüsü ilk olarak resimlerle inceleyelim, hemen ardından ise Excel grafik oluşturma hakkında bir kaç örnek ile konuyu pekiştirelim. Giriş konularını inceledikten sonra makalemize biraz değer katmak adına grafik türleri ve dinamik grafiklere de ayrıca göz atacağım.  (daha&helliip;)

Form Denetimleri Kaydırma Çubuğu

Microsoft Excel Form Denetimleri başlığı altında bulunan sıradaki işlevimiz  Kaydırma Çubuğu, hızlı veri sunumu için güzel bir alternatif olarak kullanılabilir. Konu içerisinde birkaç örnek ile beraber inceleyelim.

(daha&helliip;)

Grafik Stilleri ve Renk Temalarını Kullanmak

Birkaç adımda siz de oluşturduğunuz grafiklere farklı biçimler verebilirsiniz. Bunun için oluşturduğunuz tabloyu seçin, daha sonra Excel ana menüsünde Tasarım açılacaktır. Bu menüye tıkladığınızda, bize benzeri grafik biçimlerini gösterir. Grafik…