Dashboard

excel grafik oluşturma
Grafik

Excel Grafik Oluşturma | Resimli Anlatım

Grafik, verilerinizi kullanarak görsel sunum haline getirmenizi sağlayan Excel ‘in en önemli işlevleri arasındadır. Grafikler, hücre içerisindeki değerleri kullanarak, biçim ya da çizgilerle gösterme imkanına sahiptir. Grafik biçimleri, farklı verilerin birbiriyle karşılaştırmasını yapabilir ve değerler arasındaki ilişkilerin daha kolay anlaşılmasını sağlar.

Microsoft Excel ‘in bir parçası olan Grafikler menüsü ilk olarak resimlerle inceleyelim, hemen ardından ise Excel grafik oluşturma hakkında bir kaç örnek ile konuyu pekiştirelim. Giriş konularını inceledikten sonra makalemize biraz değer katmak adına grafik türleri ve dinamik grafiklere de ayrıca göz atacağım.  (daha&helliip;)

Genel

Excel Dashboard Sanatı ile Dinamik Satış Grafikleri Oluşturma

Excel Dinamik Dasboard Tablo

Bloğumu takip eden değerli ziyaretçilerim, daha önce Excel Dashboard ile Dinamik Tablo nasıl oluşturur konusunu uzun uzun anlatmıştık. Şimdi ise birkaç boya tüpü alın ve elinizdeki palete bunları sıkın. Size fırçayı uzatıyorum yeni renkler oluşturmak için, çünkü daha da güzel bir resim çizeceğiz yeni Dinamik Tablo örneğimizle…

(daha&helliip;)